Język migowy

2. „Analiza możliwości przetrwania dla andaluzyjskiego modelu zatrudnienia i lokalnego rozwoju w innych regionach Unii Europejskiej. Druga faza dotycząca możliwości przeniesienia modelu andaluzyjskiego”, współfinansowanego z grantu Progress.

11 lipca 2008 roku pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie, a  Andaluzyjską Fundacją ds. Szkoleń i Zatrudnienia został podpisany List Intencyjny dotyczący wspólnej realizacji projektu a 23 marca 2009 roku podpisana została Umowa Partnerska. 
Projekt „Analiza możliwości przetrwania dla andaluzyjskiego modelu zatrudnienia i lokalnego rozwoju w innych regionach Unii Europejskiej. Druga faza dotycząca możliwości przeniesienia modelu andaluzyjskiego" ma na celu umożliwienie przenoszenia dobrych praktyk regionu Andaluzji do pozostałych państw Unii Europejskiej. W realizacji projektu uczestniczyło województwo warmińsko-mazurskie i region Zasavie na Słowenii.
Model andaluzyjski został stworzony w oparciu o najlepsze praktyki istniejące w regionie andaluzyjskim, które mogą być przenoszone na zewnątrz oraz które wykorzystują zasoby istniejące na danym terenie (zasoby naturalne, warunki środowiska, zasoby ludzkie itp.). 
Działania projektowe obejmowały m.in.: 
  • tworzenie sieci współpracy – co umożliwiło wymianę doświadczeń,
  • współpracę przy podejmowaniu inicjatyw na szerszą skalę oraz wspólne występowanie wobec władz lokalnych, 
  • promocję zrównoważonego rozwoju turystyki,
  • rozwój przedsiębiorczości w oparciu o lokalne zasoby,
  • aktywizację osób bezrobotnych poprzez promocję samozatrudnienia (odpowiednie szkolenia oraz pomoc w początkowym okresie działalności).
Projekt realizowany był od stycznia 2009 do stycznia 2010 roku. Łączny budżet projektu wyniósł 193 531,28 EUR, z czego 149 516,37 EUR to grant Programu Progress, budżet po stronie polskiej to 13 943,06 EUR, z czego 11 154,45 EUR to grant Programu Progress (finansowanie dla strony polskiej wyniosło 80%). 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display