W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery w Braniewie - Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie
Публикатор
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery w Braniewie
Marek Bals
Powiatowy Urząd Pracy w ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery 2024 r., które w tym roku przebiegało pod hasłem „Eko – kariera" w dniu 23.10.2024 r. zorganizował Grupową Informację Zawodową dla osób bezrobotnych celem uświadomienia sposobu oddziaływania zielonej transformacji na różne obszary zawodowe. Ponadto wychodząc naprzeciw Instytucjom wspierającym i realizującym doradztwo zawodowe w powiecie braniewskim Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie wraz z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie w dniu 24 października br. w Starostwie Powiatowym w Braniewie zorganizował spotkanie pod nazwą „Zielone oraz cyfrowe kompetencje w planowaniu uczenia się przez całe życie".
Uczestnikami spotkania byli:
Wicestarosta - Pan Stanisław Popiel
Przewodnicząca Rady Powiatu - Pani Bożena Turczyn
Dyrektor W-M ZDZ w Olsztynie, Centrum Edukacji w Braniewie – Pani Joanna Smoliniec – Januszczyk
Komendant Hufca Pracy w Braniewie – Pani Iwona Obłąk
Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Pani Monika Czubkowska-Bludzis
Dyrektorzy szkół, nauczyciele, doradcy zawodowi
Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie
Pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Braniewie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Braniewie oraz
Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie.
Prelegentami spotkania byli przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie Pan Maciej Seroka i Pan Przemysław Szreder oraz Pani Dorota Michalkiewicz – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie. Podczas spotkania prowadzący oraz zaproszeni goście pochylili się nad tematyką Eko – kariery oraz jej wpływem na rynek pracy. Ponadto prowadzący spotkanie poruszyli tematykę roli doradztwa zawodowego w zrównoważonym rozwoju oraz w kształtowaniu postaw i zachowań ekologicznych. Omówili zmiany na rynku pracy spowodowane zieloną transformacją oraz jej wpływ na system edukacyjny, powstawanie nowych zawodów, roli doradców zawodowych we wspieraniu klientów w zakresie wyboru „zielonej" ścieżki kariery.
Uczestnicy zostali przygotowani do przekazywania wiedzy na temat uczenia się przez całe życie, doskonalenia zielonych kompetencji i zdobywania nowych kwalifikacji. Dzięki zapoznaniu się ze Zintegrowanym Rejestrem Kwalifikacji oraz Sektorowymi Ramami Kwalifikacji zyskali narzędzie do planowania rozwoju oraz przygotowania społeczeństwa do odpowiednich zmian.
Zorganizowane spotkanie stało się inspiracją do organizowania kolejnych, dostarczyło wszystkim uczestnikom niezbędnej wiedzy, ale również stało się platformą do dzielenia się doświadczeniami i doskonalenia doradztwa zawodowego w powiecie. Ponadto stworzyło przestrzeń do realizowania doradztwa zawodowego w nieco innej - ekologicznej odsłonie.